Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spisovatelé a jejich díla

Příspěvky

Pán prstenů Návrat krále

2. 11. 2011

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Spisovatelé a jejich díla | Komentářů: 0

F.L.Věk

2. 11. 2011

 F.L.Věk se narodil v Dobrušce roku 1769. V sousedství žil starý pán – Žalman, který měl rád malého Františka. Žalman vyznával po otci víru českobratrskou. Byl proto pronásledován (jediná povolená víra byla katolická). Z těchto důvodů se uzavíral starý pán do sebe. Šestiletého Františka lákala zahrada pana Žalmana jakou doma neměli a často se zaběhl do sousedství. Jednou se dostal až k oknu a uviděl, jak Žalman čte nějakou knihu. Bylo to zvídavé dítě, a tak se na knihu Žalmana zeptal. Ten se jen zamračil a mlčel. Za pár dní drábové knihu   starci vzali. Žalman se domníval, že Věkovi jej udali a zanevřel na ně. Věkovi se odstěhovali na náměstí a František začal chodit do školy; měl nadání na zpěv a hudbu vůbec. Jednou v neděli přišel k Věkům regent Hanásek. Jeho bratranec Strádecký prý potřeboval sopranistu a tak, kdyby Františka pustili do Prahy. Rodiče rozhodli, že jej pustí. Věk se stal vokalistou benediktinského kláštera.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Spisovatelé a jejich díla | Komentářů: 0

Záhada hlavolamu

2. 11. 2011

    Záhada hlavolamu J.Foglar

 

Rychlé šípy začnou vydávat časopis Tam-Tam, do kterého začnou později shánět zajímavé informace. Z toho důvodu se vydávají do Stínadel, kde objeví starého kostelníka, který si pamatuje na Jana Tleskače a od něj se dozví o Ježkovi v kleci. 

 

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Spisovatelé a jejich díla | Komentářů: 0

Jules Vern - Tajupný Ostrov

1. 1. 2008

 Tajuplný ostrov

 

Za americké občanské války „severu proti jihu“ti jihu“ uprchne balónem z jižanského zajetí skupina pěti seveřanů vedená Cyrusem Smithem. Jejich balón je větrnou smrští zahnán nad moře, kde je zničen, a uprchlíci se zachrání na pustém ostrově v jižním Tichém oceánu, 2000 km od nejbližšího obydleného místa, ostrovů Polynésie. Na počest amerického prezidenta  a bojovníka proti otrokářství Abrahama Lincolna jej nazvou Lincolnův ostrov.

 

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Spisovatelé a jejich díla | Komentářů: 1