Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piráti z Karibiku na vlnách podivna

26. 10. 2011

 

pict
Johnny Depp se vrací ve své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa ve filmu nabitém akcí a dobrodružstvím. Když se mu do cesty připlete tajemná Angelica (Penelope Cruz), není si jistý, zda se zamiloval, nebo zda se jedná o nemilosrdnou podvodnici, která ho využívá k tomu, aby nalezla legendární Pramen mládí. Když ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge, které velí slavný a obávaný pirát Černovous, ocitá se Jack na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost.
 
pict
pictpictpictpict
pict
pict
pict
pict
pict
pict
pict
 
Podle mě...
Hrozně moc jsem chtěl, aby to šlo i bez té, s prominutím, kozy Elisabeth. Will mi nikdy nevadil, ale ona, tak plochá nátura co si myslí, že je asi něco víc, ta ano. A šlo to. Takže hned na začátku musím zvednout palec. Angelica v podání Penelope Cruz je správná pirátka, ne žádná slečinka.
Bohužel nutno podotknout, že v celém filmu se odráží změna režiséra. Z Jacka je docela náhle ústřední postava a jeho pověstných vtípků poněkud ubývá. Navíc, pokud si vzpomenete na třetí díl, kde bylo všemožných speciálních efektů přehnaně moc, tak tady je jich pro změnu zase mála. Napočítala jsem, teď se podržte, dva. Honička s kočáry napříč Londýnem a výbuch majáku spojený s lovem mořských panen.
Přesto si však myslím, že klady stále převažují nad zápory. Celý ten nápad s pramenem mládí + linie s mořskými pannami je perfektní. Mimo jiné stojí za zmínku Černá perla zavřená v láhvi. I s opičkou Jackem. A ačkoliv Jackových hlášek podstatně ubylo, stále je jich tu dost, aby se člověk pěkně od srdce zasmál.